Lappilaisia puolimaratoonareita    2010

Yritän pitää listaa puolikkaalla 50 parhaasta ajasta.  

 
1 Joni Seppä   InYr 1.12.05 Kittilä 11.9
2 Joni Rautio -75 LaLu 1.12.11 Kittilä 11.9
3 Veli-Heikki Koivu -75 RDS 1.12.21 Oulu 22.5
4 Jani Ylisaukko-oja   LaLu 1.17.13 Kittilä 11.9
5 Ilkka-Petri Välitalo   MKV 1.17.55 Kittilä 11.9
6 Mikko Koutaniemi   Roi 1.19.24 Kittilä 11.9
7 Samuli Keissu   AlPi 1.20.06 Haapajärvi 9.10
8 Olavi Peura -49 RDS 1.21.21 Oulu 22.5
9 Sami Välimaa   RDS 1.21.21 Rovaniemi 3.7
10 Heikki Keskitalo   KaRe 1.21.46 Helsinki 5.9
11 Matti Tennilä -55 RDS 1.21.57 Kiiminki 25.9
12 Miklas Sorvari   Roi 1.22.13 Kiiminki 25.9
13 Kari Peltokorpi -64 RDS 1.22.17 Oulu 22.5
14 Juho Holtunen   Roi 1.22.36 Kittilä 11.9
15 Feodorit Suopela   TeTe 1.22.43 Kittilä 11.9
16 Jukka Vaara   Roi 1.22.52 Kittilä 11.9
17 Sanna-Maija Pohjanvesi   RDS 1.22.54 Kittilä 11.9
18 Tuomo Kiviniemi -54 RDS 1.22.54 Kittilä 11.9
19 Sakari Törmänen -65 RoLa 1.23.20 Kiiminki 25.9
20 Pertti Kvist     1.23.22 Kittilä 11.9
21 Jari Vaarala   KiUr 1.23.52 Kittilä 11.9
22 Jyrki Ilvesluoto   Roi 1.24.17 Kittilä 11.9
23 Janne Stenbäck   AMC 1.24.12 Kittilä 11.9
24 Teuvo Kuusela -69 Kemi 1.24.57 Oulu 22.5
25 Lauri Vuokila   Tervola 1.25.16 Keminmaa 31.7
26 Jorma Suonnansalo   RDS 1.25.39 Kittilä 11.9
27 Ilkka Ruotsala   Roi 1.25.49 Kittilä 11.9
28 Kauko Tuisku -50 RDS 1.25.55 Kittilä 11.9
29 Tuula Puljujärvi   Tornio 1.26.04 Kittilä 11.9
30 Ville-Veikko Kykyri   Roi 1.26.26 Rovaniemi 3.7
31 Juha Riihimäki   Tornio 1.26.38 Oulu 22.5
32 Lasse Tolppi   Pello 1.26.39 Kiiminki 25.9
33 Eino Vuollet   Posio 1.26.42 Kittilä 11.9
34 Tero Maaninka   PosPy 1.26.51 Kittilä 11.9
35 Esko Alaollitervo   Tervola 1.27.13 Kittilä 11.9
36 Trifon Suopela   TeTe 1.27.14 Keminmaa 31.7
37 Hannu Partanen   Ranua 1.27.18 Oulu 22.5
38 Seppo Koivisto   LohKu 1.28.47 Ylitornio 12.6
39 Aimo Luiro   RDS 1.29.07 Ylitornio 12.6
40 Olli Kyyhkynen   Kemij 1.29.25 Utsjoki 24.7
41 Jani Westenius   Kemi 1.29.51 Keminmaa 31.7
42 Paavo Rytky   RDS 1.31.02 Kittilä 11.9
43 Tapio Rauhala   KittUr 1.31.17 Kittilä 11.9
44 Juho-Veikko Luksua   PosPy 1.32.05 Kittilä 11.9
45 Tommi Nurmi   Roi 1.32.07 Kittilä 11.9
46 Kari Hiltunen   RoLa 1.32.10 Rovaniemi 3.7
47 Markus Hast -55 Keminm. 1.32.24 Oulu 22.5
48 Ritva Karppinen -66 MKV 1.32.51 Rovaniemi 3.7
49 Tuomo Pesonen   Keminmaa 1.32.58 Oulu 22.5
50 Tuula Uusitalo -63 AMC 1.32.59 Kittilä 11.9
51 Eero Viippola -65 AavKi 1.33.08 Oulu 22.5
52 Aimo Määttä   Ranua 1.33.15 Rovaniemi 12.6
53 Mikko Kauppi   Tornio 1.33.17 Oulu 22.5
54 Timo Ahola   RDS 1.33.22 Oulu 22.5
55 Leino Poussu   RDS 1.33.29 Kiiminki 25.9
56 Mikko Leppäniemi   AMC 1.33.59 Oulu 22.5
57 Antti Härkönen   Tornio 1.34.06 Oulu 22.5
58 Martti Anttila   Rovaniemi 1.34.33 Oulu 22.5
59 Lasse Koivuniemi   Roi 1.34.34 Rovaniemi 3.7
60 Timo Juujärvi   RDS 1.34.40 Oulu 22.5
61 Jaana Heikkinen   Roi 1.34.57 Rovaniemi 3.7
62 Lasse Lahtela   Kemij 1.34.59 Rovaniemi 3.7
63 Pasi Huhtalo   AavKi 1.35.15 Oulu 22.5
64 Markus Lampinen   Tornio 1.35.16 Keminmaa 31.7
65 Sami Pesonen   Kuttura 1.35.17 Rovaniemi 3.7
66 Martti Hast   Keminmaa 1.35.50 Keminmaa 31.7
67 Sami Suopajärvi   Sodank 1.36.08 Oulu 22.5
68 Veli-Matti Latvakoski   Roi 1.36.08 Oulu 22.5
69 Johanna Davittila   Roi 1.36.30 Rovaniemi 12.6
70 Reijo Naalisvaara -51 AlPi 1.36.31 Helsinki
71 Antti Ryynänen   Roi 1.36.49 Lieksa 17.7
72 Tapio Keränen   RaPe 1.36.55 Rovaniemi 3.7
73 Jari Välijeesiö   Sodank. 1.36.58 Keuruu
74 Janne Orjasniemi   Roi 1.37.20 Keminmaa 31.7
75 Jorma Leukumavaara   Lohijärvi 1.37.21 Keminmaa 31.7
76 Matti Hosio   Kemi 1.37.32 Oulu 22.5
78 Jukka Nikurautio   Terv 1.37.59 Keminmaa 31.7
79 Kari Broman -45 RDS 1.38.02 Cartagena   Espanja
80 Keijo Liikamaa   AMC 1.38.09 Oulu 22.5
81 Jaakko Alajoutsijärvi   Kemij 1.38.30 Rovaniemi 3.7
82 Anni Hakola   RoLa 1.38.35 Rovaniemi 3.7
83 Marika Lehtelä -75 Roi 1.38.47 Kittilä 11.9
84 Pekka Kuivalainen   Kittu 1.38.48 Kiiminki 25.9
85 Janne Narkilahti   Kemij 1.38.48 Rovaniemi 3.7
86 Raimo Kanto   Keminmaa 1.38.52 Oulu 22.5
87 Jonne Kallo   RoRe 1.38.56 Rovaniemi 3.7
88 Mika Mörssäri   Keminm. 1.38.56 Keminmaa 31.7
89 Tapani Karjalainen   RDS 1.39.05 Ylitornio 12.6
90 Aarno Pätäri -44 Kemi 1.39.09 Keminmaa 31.7
91 Kati Kuivalainen   KittU 1.39.21 Kiiminki 25.9
92 Mikko Kauppi   Tornio 1.39.38 Kiiminki 25.9
93 Arvo Laine -50 RDS 1.39.54 Kittilä 11.9
94 Erkki Puuperä   KeUrSu 1.40.04 Keminmaa 31.7
95 Veijo Hietanen   Pello 1.40.04 Keminmaa 31.7
96 Arja Mommo   TeidTall 1.40.11 Rovaniemi 3.7
97 Markus Karjalainen   Tervola 1.40.50 Rovaniemi 3.7
98 Markku Seurujärvi   Roi 1.40.51 Rovaniemi 3.7
99 Merita Kemppainen   Kemi 1.40.20 Kiiminki 25.9
100 Pauli Parkkila   Keminm 1.41.07 Rovaniemi 3.7
101 Anssi Juujärvi   Roi 1.41.21 Rovaniemi 3.7
102 Kaisa Kaarela   Roi 1.41.38 Rovaniemi 3.7
103 Sami Herva   Roi 1.41.40 Rovaniemi 3.7
104 Teuvo Kolmonen   Kemi 1.41.46 Rovaniemi 3.7
105 Juha Tennilä   Roi 1.41.50 Rovaniemi 3.7
106 Ari Kittilä   Roi 1.41.54 Rovaniemi 3.7
107 Maarit Kallunki   Posio 1.42.05 Oulu 22.5
108 Jukka Warpenius   Roi 1.42.16 Rovaniemi 3.7
109 Petri Alatalo   Roi 1.42.16 Rovaniemi 3.7
110 Mikko Äijälä   Roi 1.42.19 Rovaniemi 3.7
111 Jaana Leminen-Lahdenperä   AMC 1.42.20 Rovaniemi 3.7
112 Jarmo Koutaniemi   Roi 1.42.33 Rovaniemi 3.7
113 Jari Kivakka   Kemi 1.42.39 Oulu 22.5
114 Pekka Puolamaa   Posio 1.42.46 Oulu 22.5
115 Niina Kangas   TeTe 1.42.47 Keminmaa 31.7
116 Reetta Varonen   Keminmaa 1.42.54 Keminmaa 31.7
117 Aila Uusikartano   KitVo 1.42.58 Keminmaa 31.7
118 Mikko Jänkälä -47 MKV 1.43.43 Oulu 22.5
119 Leo Kuha   Ranua 1.43.50 Rovaniemi 3.7
120 Ville Köngäs   Roi 1.43.50 Keminmaa 31.7
121 Lasse Qvist   KoskKRi 1.44.11 Rovaniemi 3.7
122 Minna Kajaani   Roi 1.44.14 Rovaniemi 3.7
123 Mika Kulju   AlPi 1.44.33 Kiiminki 25.9
124 Pasi Ruokamo   Posio 1.44.25 Rovaniemi 3.7
125 Heikki Harjuniemi   Roi 1.44.31 Rovaniemi 3.7
126 Jarkko Kulju   Kemi 1.44.32 Keminmaa 31.7
127 Tiina Korteniemi   RDS 1.44.43 Rovaniemi 3.7
128 Kuisma Suopela   TerTe 1.44.40 Ylitornio 12.6
129 Väinö Puolakka   Roi 1.44.43 Rovaniemi 3.7
130 Kari Parsiala   Kemi 1.45.09 Keminmaa 31.7
131 Tuomo Kokkonen   Roi 1.45.09 Rovaniemi 3.7
132 Paavo Belt   Roi 1.45.11 Rovaniemi 3.7
133 Anu Viinikka   Roi 1.45.17 Rovaniemi 3.7
134 Henna Isometsä   Muonio 1.45.19 Kiiminki 25.9
135 Raimo Isometsä   Muonio 1.45.19 Kiiminki 25.9
136 Pauli Kolistaja   Roi 1.45.20 Rovaniemi 3.7
137 Paavo Pitkänen   RDS 1.45.27 Kiiminki 25.9
138 Vilho Varonen   LaVe 1.45.52 Rovaniemi 3.7
139 Mervi Urpilainen   LaSu 1.45.53 Rovaniemi 3.7
140 Asko Pirttijärvi   RDS 1.46.07 Keminmaa 31.7
141 Geoffrev Dutton   Roi 1.46.09 Oulu 22.5
142 Heidi Komu   Keminmaa 1.46.27 Oulu 22.5
143 Niina Nurmikumpu   KoskKRi 1.46.43 Rovaniemi 3.7
144 Maarit Pätsi   MKV 1.46.45 Oulu 22.5
145 Hannu Thomola   Tornio 1.46.55 Oulu 22.5
146 Eeva Tulppo   Roi 1.47.04 Rovaniemi 3.7
147 Olli Kyllönen   AMC 1.47.10 Rovaniemi 3.7
148 Pasi Aspegreen   Tornio 1.47.19 Oulu 22.5
149 Miika Sormunen   Roi 1.47.22 Oulu 22.5
150 Eino Pudas   KittVo 1.47.24 Rovaniemi 3.7
151 Tuula Kummu   ArpVe 1.47.25 Ylitornio 12.6
152 Kaisa Kivelä   Posio 1.47.27 Oulu 22.5
153 Keijo Keissu   NuKaNy 1.47.50 Keminmaa 31.7
154 Antero Kinnunen   Tornio 1.47.33 Oulu 22.5
155 Ismo Virtanen   Roi 1.47.51 Rovaniemi 3.7
156 Pasi Leinonen   Roi 1.47.55 Rovaniemi 3.7
157 Pekka Oinonen   Tornio 1.48.04 Oulu 22.5
158 Veli-Matti Rajalampi   Pajusaari 1.48.12 Rovaniemi 3.7
159 Matti Similä   Keminmaa 1.48.14 Oulu 22.5
160 Jukka-Pekka Mikkola   Keminmaa 1.48.14 Keminmaa 31.7
161 Juha Karjalainen   Kemi 1.48.24 Rovaniemi 3.7
162 Vuokko Mehtonen   Kemi 1.48.25 Oulu 22.5
163 Sirpa Kautto   KittUr 1.48.25 Rovaniemi 3.7
164 Maija Kumpula   Roi 1.48.27 Rovaniemi 3.7
165 Pekka Keskitalo   KalUrh 1.48.28 Ylitornio 12.6
166 Matti Kautto   Roi 1.48.37 Oulu 22.5
167 Eeva Tulppo   Roi 1.48.55 Keminmaa 31.7
168 Mika Söyrinki   Liedakkala 1.49.02 Keminmaa 31.7
169 Joonas Pursiainen   RoRe 1.49.06 Rovaniemi 3.7
170 Janne Soutukorva   Muonio 1.49.06 Rovaniemi 3.7
171 Juha Rantala   Roi 1.49.08 Rovaniemi 3.7
172 Tiina Kivelä   Roi 1.49.09 Rovaniemi 3.7
173 Petri Sirviö   Roi 1.49.09 Oulu 22.5
174 Tommi Heikkilä   Roi 1.49.13 Oulu 22.5
175 Keijo Keissu   MeLaPoK 1.49.28 Keminmaa 31.7
176 Osmo Ohtonen   AMC 1.49.28 Keminmaa 31.7
177 Saara Kåhlman   MeLaMa 1.49.50 Keminmaa 31.7
178 Jarkko Sarajärvi   Roi 1.50.10 Oulu 22.5
179 Jeremias Fisk   Rops 1.50.23 Rovaniemi 3.7
180 Esko Harju-Autti   RDS 1.50.41 Oulu 22.5
181 Jusse Lampsjärvi   AMC 1.50.46 Oulu 22.5
182 Jukka Nevalaita   Kemijärvi 1.50.30 Keminmaa 31.7
183 Lauri Smeds   Roi 1.51.10 Oulu 22.5
184 Sakari Jokela   Simo 1.51.14 Oulu 22.5
185 Keijo Vaara   Sodank 1.51.23 Keminmaa 31.7
  Mikko Suomela   Tornio 1.51.55 Oulu 22.5
  Johanna Lahti   Roi 1.52.13 Oulu 22.5
  Mari Angeria Kumpula   Roi 1.52.14 Ylitornio 12.6
  Ann-Christin Vallaskivi     1.52.29 Oulu 22.5
  Seija Maijala   LaVe 1.52.33 Keminmaa 31.7
  Miia Hannunen   KeminsKi 1.52.45 Keminmaa 31.7
  Piia Posio   Keminm 1.52.49 Keminmaa 31.7
  Paula Vuolle-Tanev   AMC 1.52.51 Rovaniemi 3.7
  Teppo Rantalankila   AMC 1.52.56 Pudasjärvi
  Eino Pudas   KittVo 1.53.19 Ylitornio 12.6
  Jouko Juntunen   Kemi 1.53.20 Oulu 22.5
  Ritva Salmi   Kittilä 1.53.33 Oulu 22.5
  Jukka Salmi   Kittilä 1.53.33 Oulu 22.5
  Tuija Ohtonen   AMC 1.53.35 Oulu 22.5
  Ville Ojala   Keminmaa 1.53.36 Keminmaa 31.7
  Heikki Paaso   Simo 1.53.43 Keminmaa 31.7
  Sanna Jussila   KKasEllit 1.54.22 Keminmaa 31.7
  Marjo Ruokamo   Posio 1.54.36 Oulu 22.5
  Tapio Rantamartti   Keminm 1.54.52 Oulu 22.5
  Juha Kenttä   Kemi 1.55.03 Oulu 22.5
  Virve Räisänen   Kemi 1.55.17 Keminmaa 31.7
  Ilkka Hirvikoski   AMC 1.55.31 Keminmaa 31.7
  Sirkka Ruokamo   Posio 1.55.34 Oulu 22.5
  Mihku Lampsijärvi   AMC 1.55.45 Oulu 22.5
  Satu Karppinen   Sattanen 1.55.51 Oulu 22.5
  Sulo Pirttimaa   Tornio 1.56.09 Oulu 22.5
  Paula Vuollo   AMC 1.56.17 Oulu 22.5
  Eija Jumisko   Tornio 1.56.17 Keminmaa 31.7
  Anu Hilli   RDS 1.56.27 Kempele 14.8
  Pekka Mäkelä   AlatAhjo 1.56.30 Oulu 22.5
  Minna Hujanen   Kemi 1.56.54 Keminmaa 31.7
  Jouko Pätsi   MKV 1.56.57 Pudasjärvi
  Esa Kurtti   Tornio 1.56.57 Oulu 22.5
  Juha Pirttimaa   Tornio 1.57.19 Oulu 22.5
  Arto Nieminen   Keminmaa 1.57.28 Keminmaa 31.7
  Lauri Laine   Kemi 1.57.32 Oulu 22.5
  Tarja Kenttämaa   RDS 1.57.44 Oulu 22.5
  Anita Tauriainen   TeidTall 1.57.44 Oulu 22.5
  Juhani Kumpuniemi   RDS 1.57.45 Oulu 22.5
  Mari Sipola   Kemi 1.57.59 Oulu 22.5
  Riitta Sarajärvi   Roi 1.58.00 Oulu 22.5
  Sari Juntura   Tornio 1.58.02 Oulu 22.5
  Tenho Tulppo   Roi 1.58.03 Ylitornio 12.6
  Sinikka Kivelä   Posio 1.58.15 Oulu 22.5
  Kyösti Jokelainen   Muonio 1.58.16 Ylitornio 12.6
  Kari Huhtaniska   Kemi 1.58.18 Keminmaa 31.7
  Riitta Törmänen   Roi 1.58.26 Helsinki
  Jaana Eerikson   Kittilä 1.58.32 Tromsa 19.6
  Tarja Orjasniemi   AMC 1.59.16 Keminmaa 31.7
  Seija Vanhala   KeKasEllit 1.59.22 Keminmaa 31.7
           
              Maratonlistaa yritän pitää 50 parhaasta ajasta.
  Lisäilen kyllä aikoja enemmänkin sikäli kun ennätän, tai minulle tuloksia toimitetaan.

Lappilaisia maratoonareita   2010

 
1 Veli-Heikki Koivu   RDS 2.33.12 Berliini  26.9
2 Atef Haj -67 Kemi 2.52.28 Helsinki 14.8
3 Matti Tennilä -55 RDS 2.54.49 Frankfurt 31.10
4 Markku Hilden   KeminmU 2.54.53 Vantaa 10.10
5 Sami Välimaa   RDS 2.56.31 Kittilä 11.9
6 Olavi Peura -49 RDS 2.58.46 Kittilä 11.9
7 Jaakko Helve   Roi 2.59.42 Rovaniemi 3.7
8 Erkki Sieppi   RDS 3.00.46 Kittilä 11.9
9 Jyrki Ilvesluoto   Roi 3.00.59 Kiiminki 25.9
10 Jouni Kärkkäinen   Kemi 3.02.20 Kiiminki 25.9
11 Mikko Vapa   RDS 3.03.17 J:kylä  11.9
12 Jussi Herttuala   Ylitornio 3.03.47 Kittilä 11.9
13 Olli Kyyhkynen   Kemijärvi 3.04.18 Oulu 22.5
14 Jukka Vaara -85 Roi 3.07.01 Oulu 22.5
15 Teuvo Kuusela   Kemi 3.08.03 Rovaniemi 3.7
16 Tuomo Kiviniemi -54 RDS 3.09.01 Frankfurt 31.10
17 Simo Vaarala   KittUr 3.09.33 Kittilä 11.9
18 Lasse Tolppi   Pello 3.10.50 Kittilä 11.9
19 Hannu Partanen   Ranua 3.13.42 Rovaniemi 3.7
20 Mikko Leppäniemi   AMC 3.14.26 Kittilä 11.9
21 Timo Ahola   RDS 3.18.03 Berliini 26.9
22 Jari Välijeesiö   Sodank 3.19.45 Varkaus 5.6
23 Markku Niska   Tornio 3.20.21 Oulu 22.5
24 Päivi Kivekäs   Tornio 3.20.38 Kittilä 11.9
25 Johanna Davittila   Roi 3.23.14 Kittilä 11.9
26 Seppo Koivisto   LoKu 3.23.30 Kittilä 11.9
27 Vesa Toppala   Tornio 3.23.38 Kiiminki 25.9
28 Erja Kiviniemi   KittUr 3.24.11 Kittilä 11.9
29 Reijo Naalisvaara -51 AlPi 3.24.16 Pudasjärvi
30 Ritva Pesonen   MKV 3.24.42 Kittilä 11.9
31 Martti Hast   Keminm 3.27.08 Kittilä 11.9
32 Ilona Luiro   AMC 3.27.34 Kittilä 11.9
33 Paavo Rytky -48 RDS 3.28.08 Utsjoki 24.7
34 Pekka Ryytty   Sodank 3.28.08 Kittilä 11.9
35 Sami Suopajärvi   Sodank. 3.28.53 Kittilä 11.9
36 Eero Viippola   AavKi 3.29.49 Kittilä 11.9
37 Pentti Haanpää   RDS 3.30.55 Oulu 22.5
38 Kari Ruokanen   AMC 3.32.08 Kittilä 11.9
40 Aila Uusikartano   KittVo 3.32.14 Kittilä 11.9
41 Tuula Uusitalo   AMC 3.32.25 Kiiminki 25.9
42 Sari Hilli   RDS 3.32.43 Kittilä 11.9
43 Aimo Määttä   RaPe 3.33.13 Joutseno 25.9
44 Tapani Karjalainen   RDS 3.33.24 Rovaniemi 3.7
45 Ville Vepsäläinen   Roi 3.33.47 Kittilä 11.9
46 Janne Narkilahti   Kemij 3.34.16 Kittilä 11.9
47 Jari Oja -67 NuNy 3.34.48 Oulu 22.5
49 Petra Ketelä   Roi 3.34.57 Rovaniemi 3.7
50 Simo Välikangas   Kemijärvi 3.35.03 Keminmaa 31.7
51 Jukka Mäkikyrö   Roi 3.35.45 Rovaniemi 3.7
52 Markus Hast   Keminmaa 3.38.04 Ylitornio 12.6
53 Pasi Huhtalo   AavsKi 3.38.10 Keminmaa 31.7
54 Minna Parpala   Roi 3.39.32 Rovaniemi 12.6
55 Tarmo Malvalehto   Hikiset 3.40.36 Oulu 22.5
56 Simo Välikangas   Kemij 3.41.01 Rovaniemi 3.7
57 Mikko Koivisto   AMC 3.41.24 Ylitornio 12.6
58 Jouni Salmela   AMC 3.42.15 Oulu 22.5
59 Kalevi Ranta   Roi 3.42.42 Rovaniemi 3.7
60 Olli Taskinen   AMC 3.43.12 Rovaniemi 3.7
61 Oiva Mursu   Kemi 3.44.38 Oulu 22.5
62 Pirkko Pulkkanen   AMC 3.46.37 Rovaniemi 3.7
63 Mikko Jänkälä   MKV 3.46.51 Raudanvesi 6.11
64 Marja Selin   Roi 3.49.41 Rovaniemi 12.6
65 Kullervo Luokkanen   PosVi 3.51.05 Rovaniemi 3.7
66 Jari Qvist   T 3.54.12 Ylitornio 12.6
67 Tommi Lehtilä   Roi 3.55.16 Turku 3.7
68 Kalevi Salo   RDS 3.56.52 Rovaniemi 3.7
69 Erkki Manni   Roi 3.57.55 Rovaniemi 3.7
70 Irma Vepsäläinen   AMC 3.58.33 Tromsa 19.6
71 Jukka Jauhiainen   AMC 4.02.01 Oulu 22.5
72 Asko Pirttijärvi   RDS 4.03.18 Rovaniemi 3.7
73 Rauno Säynäjäkangas   Kemi 4.03.28 Oulu 22.5
74 Mikko Hyvärinen   TeidTall 4.03.53 Oulu 22.5
75 Seija Maijala   LaVe 4.05.16 Oulu 22.5
76 Tuula Latvala   AMC 4.05.49 Utsjoki 24.7
77 Antti Piiparinen   Roi 4.06.01 Rovaniemi 3.7
78 Anna Nikupeteri   Roi 4.06.01 Rovaniemi 3.7
79 Erkki Eerola   Roi 4.06.33 Oulu 22.5
80 Tapani Haapasaari   AMC 4.07.17 Ylitornio 12.6
81 Jouko Pätsi   MKV 4.07.26 Oulu 22.5
82 Satu Karppinen   Sattanen 4.08.36 Rovaniemi 3.7
83 Lasse Niva   Tornio 4.09.15 Keminmaa 31.7
  Lilja Hiltunen   AMC 4.09.15 Tromsa 19.6
  Paula Vuollo   AMC 4.11.56 Helsinki 13.8
  Anu Määttä   Roi 4.14.09 Rovaniemi 3.7
  Sami Viitasaari   AMC 4.14.54 Rovaniemi 3.7
  Esko Harju-Autti   RDS 4.15.24 Berliini 26.9
  Toni Niemelä   KoskKR 4.17.17 Rovaniemi 3.7
  Martti Rantamaa   Tornio 4.19.48 Utsjoki 24.7
  Jukka-Pekka Selin   AMC 4.21.04 Tromsa 19.6
  Mari Sipola -71 Kemi 4.23.17 Pudasjärvi
  Ari Jaakola   AlatAhj 4.25.14 Rovaniemi 3.7
  Reijo Raudaskoski   AlPi 4.25.28 Ylitornio 12.6
  Urpo Mansikka   AMC 4.28.24 Keminmaa 31.7
  Juha-Petteri Juotasniemi   RPalolU 4.29.33 Rovaniemi 3.7
  Antti Kaikkonen   AMC 4.34.26 Tromsa 19.6
  Saini Leskinen   Sodank 4.36.34 Rovaniemi 3.7
  Lasse Alaluukas   Tornio 4.40.38 Rovaniemi 3.7
  Geffrey Dutton   Roi 4.41.56 Rovaniemi 3.7
  Jari Rinne   Kemi 4.43.28 Oulu 22.5
  Leena Talvensaari   LaKa 4.45.06 Rovaniemi 3.7
  Hanna Alaraudanjoki   RUrhSu 4.47.47 Rovaniemi 3.7
  Riitta Mattila   Roi 4.48.03 Oulu 22.5
  Mikko Lauri   Tornio 4.50.13 Oulu 22.5
  Olli Tiuraniemi   AMC 4.52.11 Tromsa 19.6
  Helena Norunpalo   Muurola 4.54.17 Kempele 14.8
  Elisa Tuohino   Roi 4.58.44 Oulu 22.5
  Leena Laine   Roi 4.58.43 Oulu 22.5
  Eeva Aska   Roi 4.58.44 Oulu 22.5
  Juha-Pekka Karppinen   Roi 5.08.02 Rovaniemi 3.7
  Päivi Heiskanen   Roi 5.13.18 Rovaniemi 3.7
  Tanja Mäki-Runsas   Roi 5.19.38 Rovaniemi 3.7
  Matti Huotari   LaVe 5.52.12 Ylitornio 12.6
  Reetta Wuopio   Roi 5.36.37 Oulu 22.5
  Sauli Sirkka   AMC 5.57.00 Utsjoki 24.7